חסות

 תפריט ראשי
ראשי
פורומים
מאמרים
קישורים
סטטיסטיקות
עשרת הגדולים
המלץ לחבר
יומן ארועים

 חפש


  RE/1 - הבית שלי
עזרה
משתמש חדש
כניסה

 מי באתר
אורחים: 16
חברים: 0

 מאמרים >>> מוכרים
האם לשפץ את הבית לקראת מכירתו.
מוכרים: 06/17/08, 02:59:22 by Admin
 
מוכרים

מסתבר שקונים אינם נוהגים לשלם עבור שיפוצים.
מחקרי עלות מול תועלת מגלים באופן עקבי כיצד ביכולתך להשתמש בשיפוצים בבית על מנת להאיץ או לשמר את הערך של הבית שלך, כמעט בכל שוק, אך לא אם אתה מצפה שהקונים ישלמו עבורם.


אם תבחן מקרוב את המתודולוגיה של מחקרי עלות מול תועלת, תמצא שההשפעה הטובה ביותר על הערך מבוססת, בין דברים אחרים, על העבודה אותה אתה בוחר לעשות, תנאי השוק המקומי, המצב והגיל של בתים דומים אחרים בשכונה שלך, ואולי החשוב מכולם- החזקת הבית שלך לזמן מה.


אפילו כשאתה בוחר את העבודה הטובה ביותר לשוק ולשכונה מבחינת עלות מול תועלת , אם לא תיתן לשיפוצים הללו זמן למקם את הבית שלך כאחד שערכו רב יותר מבתים דומים אחרים בשוק, במקום עסקה סגורה, השיפוצים בביתך עלולים להיות עסקה מטופשת.


מומחי נדל"ן אומרים מתי הזמן למכור את ביתך, זה רעיון טוב יותר להשאיר את השיפוצים לקונה החדש ולהתרכז ב- curb appeal(האופן בו הבית נראה ומוצג כלפי חוץ), עיצוב נוף ועבודה על פנים הבית שהופכים את ביתך לבית לדוגמא, ולא לטאג' מאהל.


להלן הסיבה, על פי מומחים.


שמאים אומרים, שאתה יכול להיות בראש הטבלה מבחינת שדרוג הבית שלך, אך אם השיפוצים בביתך אינם משקפים מה שנעשה לבתים אחרים בשכונה, זה עשוי לא להשתלם. אם ההשוואה אינה באה עם העבודה שאתה מבצע בביתך, המחיר בו יימכר הבית לא ישקף באופן מלא את מה ששילמת עבור העבודה. לא רק שאתה לא יכול להעלות את המחיר מספיק על מנת לכסות את עלות העבודה והזמן, ניחוש מה שהקונה ירצה מבחינת מכשור חשמלי, סגנון עיצוב וגימורים עלול לעלות לך במכירה.


מומחי Staging אומרים שרעיונות טובים יותר כוללים ניקיון, הסרת אי סדר, הוספת שכבת צבע נוספת, שטיחים, עיצוב נוף ושדרוג חפצים קבועים, חלונות, דלתות ונגיעות קוסמטיות אחרות על מנת להציג את ביתך באור הטוב ביותר בעלות נמוכה.


זה אומר גם השלמת תיקוני אחזקה שנדחו. תקן או החלף פריטים או מערכות מקולקלים. השתמש בכסף שלך על מנת להביא את ביתך והמרכיבים שלו למצב עבודה טוב באמצעות החלפת רעפים חסרים וחלונות שבורים או סדוקים. תקן בקעים בחניה וישר גדרות נוטות לצד. וודא שדלתות, שערים, אורות, אינסטלציה ופריטים אחרים עובדים כמו שצריך.


מעבר לנגיעות הקוסמטיות ולשדרוגים הפונקציונאליים, השיפוצים הטובים ביותר בבית שמסייעים במכירתו בערך השוק המלא כוללים גג חדש, עיצוב מחדש של המטבח והאמבטיה ורק השינויים והתוספות המציבים את ביתך בשורה אחת עם הבתים האחרים בשכונה.


למרות זאת, עליך לתקן את הליקויים – אפילו אם העבודה לא תגרוף לך החזר מלא.


אם אתה או בעל הבית הקודם השלמתם את העבודה על הבית ללא היתר, תקן זאת לפני שאתה מנסה למכור את הבית על מנת לעמוד בתקני בניה וחובות גילוי.


בסופו של דבר, אתה עלול להידרש לבדיקה של  התנאים הנוכחים על ידי פקחי בנייה מקומיים, על מנת להשיג היתר לתקן כל עבודה שאינה תואמת את התקן. אחרת, אם העבודה אינה תואמת את תקני הבניה, בייחוד אם מדובר בסיכון בריאותי או בטיחותי, עלולים להכריח אותך להסיר את העבודה.


וזה לא הגרוע ביותר.


אם, לאחר סגירת העסקה, הקונה מגלה שעבודה הושלמה ללא היתר ומחלקת הבנייה המקומית מחליטה לא לאשר אותה, נתח מערך הבית עלול להפוך לסוגיה משפטית. כל הבדל בערך על בסיס מה שלא אושר בעת המכירה, עשוי להפוך נקודה להתדיינות משפטית.


בסופו של דבר, האינטרס שלך הוא לתת לקונה לטפל בכל עבודת בנייה נדרשת.


אם הבדיקה או ההערכה מעלה צורך בעבודת תיקון מרכזית, שקול להפקיד כסף בידיו של צד שלישי עם הוראות לאותו צד שלישי לשלם לקבלנים לכשתושלם העבודה.


תן לקונה לבחור את הקבלנים מבין כמה הצעות סבירות וודא שהעבודה תיעשה רק לאחר סגירת העסקה (escrow- כתב עסקה שמוחזק בידי צד שלישי כך שהעסקה תקבל תוקף רק בהתקיים תנאים מסוימים) על מנת להימנע מעבודות בניה שיבוצעו בבית בעוד אתה מנסה למכור אותו. אם הקונה מפקח על העבודה, אתה לא מעמיס מכשולים והמלווה יודע שהנכס יוחזר למצבו התקין, מה שמגדיל את ערך ההלוואה.


by Broderick Perkins
מתורגם על ידי צוות RE/1


הערות למאמר זה:

עדיין אין הערות.

 הודעות פורום אחרונות
פונים למתווך דירות? מה כדאי לדעת
שטיפת רצפות (ספונג'ה) בלי להתכופף ובלי סמרטוטים
היועץ שהפך לרועץ
ואלו הן עשרת הדיברות למארגני קבוצות רכישה
טיפים לקניית דירה
התמודדות עם שוכרים
טיפים למכירת בית
האם מגיע למתווך עמלת תווך?
סרקוזי עלה - והצרפתים הפסיקו להגיע לישראל
שכר הדירה בתל אביב יקר?

 סקר
האם אתם נעזרים באינטרנט על מנת לערוך סקר מקדים לפני רכישת הבית שלכם?
 
כן במידה רבה
כן
לא
 


 אינדקס נכסים
דירות ונכסים משלושים ימים, אחרונים

 נדלנים.קום
לוח דירות מצולם הגדול בישראל

 

 

 
Powered by Yawps, upgraded and translated by, NADLANIM.COM, bring to you this, web portal system
written in Perl