חסות

 תפריט ראשי
ראשי
פורומים
מאמרים
קישורים
סטטיסטיקות
עשרת הגדולים
המלץ לחבר
יומן ארועים

 חפש


  RE/1 - הבית שלי
עזרה
משתמש חדש
כניסה

 מי באתר
אורחים: 16
חברים: 0

 מאמרים >>> מוכרים
איך לרכוש דירה במחיר הנמוך ביותר
מוכרים: 08/11/11, 10:02:40 by Admin
 
מוכרים

כאשר אנו מחפשים דירה או כל נכס נדל"ני אחר, אנו נחשפים בבת אחת לכמות גדולה מאוד של נכסים אשר עלולה לשבש את שיקול דעתנו ולגרום לנו לבלבול לא פשוט ולקושי בשליפת המוץ מן התבן , דהיינו למצוא את הנכס המתאים לנו ביותר ובמחיר הטוב ביותר שנוכל להשיג, במאמר זה אתן לכם כמה עצות אשר יעזרו לכם במשא ומתן עם בעלי הנכס, במאמר זה אתייחס לדירת מגורים משפחתית.
1. הגדירו מראש את הדירה אשר אתם מחפשים, מס' החדרים, השטח הנחוץ, קומה אזור וכו' החליטו מראש על מה לא תתפשרו ועל מה כן אפשר לוותר, האם אתם זקוקים לחניות, מעלית, איזה כיוון מועדף, נוף פתוח, מרפסת שמש, גיל הבניין, מס' הדיירים וכדומה.
2. הגדירו את התקציב שלכם, האם התקציב תלוי בדירה נוכחית אשר עליכם למכור, כמה מזומן יש בידיכם, האם אתם עומדים לקחת משכנתא (בררו מראש את זכאותכם את גובה הריבית ומשך תקופת ההחזר). החליטו כי לדירות אשר אין לכם תקציב פשוט לא תגשו!
3. התמקדו בחיפוש בלוחות מודעות ואמצעי פרסום מהימנים ופעילים, אין טעם לחפש במקורות ללא פעילות שוקקת, אם פניתם למתווך בידקו כי יש בידו רישיון תיווך, כי הוא מכיר את האיזור והוא מקצועי ומהימן עליכם, אל תהססו לשאול עליו בסביבה.
4. בדקו כמה זמן מפורסמת הדירה בשוק, ככל שהיא מפורסמת זמן רב יותר רב הסיכוי כי הבעלים יאות להתפשר במחיר, בדקו גם האם המחיר המבוקש נשאר קשיח לאורך הזמן או אם המחיר ירד לאחרונה, כנסו לאתר המיסים ובדקו בכמה נמכרו דירות דומות בשכונה זהו מידע רב ערך עבורכם, אל תהססו להראותו למוכרים במידה והם מבקשים מחיר גבוה לטעמכם.
5. עשו סיור בדירה בצורה מנומסת תוך תיאום מראש, הראו התענינות ואל תהססו לציין כל פגם או מגרעת שאתם נתקלים בה במהלך הסיור, אל תדונו על המחיר בסיור הראשון ובאם הדירה נראית לכם תאמו סיור נוסף לאחר מספר ימים, מוכרים מתיחסים ברצינות ללקוחות אשר חוזרים לסיור נוסף.
6. לאחר הסיור השני ובאם הדירה עדיין לטעמכם הגישו הצעת מחיר הנמוכה בכ 10% מהמחיר אשר אתם מוכנים לשלם, באם שכרתם שירותי תיווך הגישו את הצעתכם למתווך תוך ציון הסכום המירבי אשר אתם מוכנים לשלם והניחו לו לנהל משא ומתן עם המוכרים.
7. קרוב לוודאי שלאחר השיחה עם המוכרים תוזמנו לפגישה בדירה, הגיעו נחושים אך אדיבים, הציגו את עמדתכם, העלו את נושא העלויות הנלוות לרכישה (עו"ד, תיווך, מיסים, שיפוץ..) והשארו קרובים ככל האפשר להצעה שהגשתם, רק במידה ולא עלה בידיכם לסגור במחיר הרצוי לכם העלו את המחיר במעט.
8. בשלב מסוים של המשא ומתן עליכם להחליט באם אתם מעוניינים בדירה בכל מחיר (במסגרת התקציב) או שאתם מוכנים להסתכן בהגשת הצעה נמוכה אשר אולי תתקבל, לעתים כמתווך הצלחתי לקבל דירה עבור לקוחותי במחיר מפתיע עקב עמידה נחושה על המקח.
9. הזכירו מדי פעם כי אתם רואים דירות נוספות באזור והביאו קרובי משפחה אשר ינסו כביכול להניע אתכם מרכישת הדירה , זה אולי נשמע לא יפה אבל זה חלק אינטגרלי מהמשא ומתן.
10. בשורה התחתונה השיקול הסופי הוא שלכם ואתם תצטרכו לקחת אחריות על החלטתכם אז שיהיה בהצלחה!


מחבר המאמר: צבי סלע


הערות למאמר זה:

עדיין אין הערות.

 הודעות פורום אחרונות
פונים למתווך דירות? מה כדאי לדעת
שטיפת רצפות (ספונג'ה) בלי להתכופף ובלי סמרטוטים
היועץ שהפך לרועץ
ואלו הן עשרת הדיברות למארגני קבוצות רכישה
טיפים לקניית דירה
התמודדות עם שוכרים
טיפים למכירת בית
האם מגיע למתווך עמלת תווך?
סרקוזי עלה - והצרפתים הפסיקו להגיע לישראל
שכר הדירה בתל אביב יקר?

 סקר
האם אתם נעזרים באינטרנט על מנת לערוך סקר מקדים לפני רכישת הבית שלכם?
 
כן במידה רבה
כן
לא
 


 אינדקס נכסים
דירות ונכסים משלושים ימים, אחרונים

 נדלנים.קום
לוח דירות מצולם הגדול בישראל

 

 

 
Powered by Yawps, upgraded and translated by, NADLANIM.COM, bring to you this, web portal system
written in Perl