חסות

 תפריט ראשי
ראשי
פורומים
מאמרים
קישורים
סטטיסטיקות
עשרת הגדולים
המלץ לחבר
יומן ארועים

 חפש


  RE/1 - הבית שלי
עזרה
משתמש חדש
כניסה

 מי באתר
אורחים: 11
חברים: 0

 מאמרים >>> מוכרים
איך למכור דירה בשוק קפוא ותחרותי
מוכרים: 08/11/11, 10:33:14 by Admin
 
מוכרים

מחירי הנכסים בשוק הנדל"ן בכלל ובשוק הדירות בפרט, מושפעים מהאווירה העסקית והכלכלית בארץ, מרמות הריבית בשוק וממצב שוק ההון ובעיקר מהיחס בין ההיצע לביקוש.


כאשר שוק הנדל"ן נכנס לגל יורד, כלומר לאווירה של ירידת מחירים, הדבר מאופיין בתחילה בתסמינים של שוק "קפוא" דהיינו, מספר העסקאות המתבצעות הולך ופוחת ועימם - ביחס שווה - עולה מספר הנכסים המוצעים למכירה, דבר המכביד על המוכרים ומאלץ רבים מהם, בעיקר אלו אשר רכשו דירה, להוזיל את מחיר הנכס על מנת שיוכלו למכור אותו.


ישנן מספר דרכים אשר עשויות לסייע למוכרים לשמור על ערך הדירה בשוק תחרותי ולמנוע את גלישת המחיר בסכומים אשר עלולים לעתים אף להגיע למאות אלפי שקלים. אנסה למנות אותן כעת:


1. ערכו סקר מחירים מקים ומדויק לגבי מחיר הנכס שלכם, ניתן להיכנס למאגרי מידע המספקים נתונים על עסקאות שנערכו לנכסים דומים או זהים לשלכם, אל תנקבו במחיר גבוה מדי פן תפספסו קונים פוטנציאלים.
2. הכינו את הנכס למכירה, הרושם הראשוני יכול להיות לפעמים המכריע! צבע חדש, דירה מסודרת ומוארת וממוזגת ובקיץ, עציצים, כריות וריהוט משלים יכולים לעשות את ההבדל, הקפידו גם על ניקיון חדר המדרגות והשטח הציבורי.
3. בפרסום המודעה הקפידו על גילוי נאות ואל תפליגו בסופרלטיבים לגבי הנכס, לעתים אנו נוטים להפריז בערך הנכס שלנו והופכים ללא אובייקטיביים ,עדיף שלקונה תחכה הפתעה נעימה כשיגיע לנכס ולא אכזבה כתוצאה מפרסום מטעה
4. הכינו שיעורי בית, הצטיידו בניירת, אישור בעלות בטאבו, תרשימי הנכס, אישורי עייריה למיניהם, חשבונות ארנונה וכל מסמך רלוונטי אחר, היו אדיבים, חייכו ללקוחות, ה שמעו מקצועיים ותהיו מוכנים לכל שאלה אף אם היא המוזרה ביותר, במשך הזמן תוכלו להבדיל בין קונים רציניים וסתם סקרנים אבל לעולם אין לדעת והיו דברים מעולם....
5. "תחיו את השוק" תהיו ערים להתפתחויות ולשינויים בשוק הנדל"ן, אם צריך תתגמשו במחיר לרוכשים רציניים ותעמדו על שלכם כשצריך, היו פתוחים למשא ומתן, לפעמים "סוכרייה" כמו השארת רהיט נברשת או מכשיר חשמלי בדירה שקולה להורדת מחיר ותקנה את לב הרוכשים
6. הזמינו רוכשים בטלפון לסיור בדירה, הדגישו את הפוטנציאל הקיים בנכם, ספרו בשבחי הסביבה, מערכת החינוך וכל המעלות והפלוסים המגיעים ביחד עם רכישת הדירה, תייצרו כימיה עם הרוכשים, הושיבו אותם, הציעו לשתות, קל יותר למכור מוצר (ואתם מוכרים מוצר) כאשר הלקוח נינוח ומרגיש קירבה למוכר.
7. אל תהססו להיעזר באנשי מקצוע, שכירת שירותי מתווך מקצועי יכולה לעתם למנוע גלישת מחיר רצינית, כמו גם פרסום נכון ושרותי שמאות נכונים, אל תשכחו כי מדובר בנכס היקר ביותר שלכם!
8. ולבסוף, תמיד תחשבו פעמיים לפני כל פעולה וסיכום, אל תתפתו לעצות חינם של קרובים, חברים ויועצי חינם למיניהם, בסופו של דבר אתם אלו היודעים מה טוב עבורכם יותר מכולם, שיהיה בהצלחה! 
   
מחבר המאמר:  צבי סלע


הערות למאמר זה:

עדיין אין הערות.

 הודעות פורום אחרונות
פונים למתווך דירות? מה כדאי לדעת
שטיפת רצפות (ספונג'ה) בלי להתכופף ובלי סמרטוטים
היועץ שהפך לרועץ
ואלו הן עשרת הדיברות למארגני קבוצות רכישה
טיפים לקניית דירה
התמודדות עם שוכרים
טיפים למכירת בית
האם מגיע למתווך עמלת תווך?
סרקוזי עלה - והצרפתים הפסיקו להגיע לישראל
שכר הדירה בתל אביב יקר?

 סקר
האם אתם נעזרים באינטרנט על מנת לערוך סקר מקדים לפני רכישת הבית שלכם?
 
כן במידה רבה
כן
לא
 


 אינדקס נכסים
דירות ונכסים משלושים ימים, אחרונים

 נדלנים.קום
לוח דירות מצולם הגדול בישראל

 

 

 
Powered by Yawps, upgraded and translated by, NADLANIM.COM, bring to you this, web portal system
written in Perl