חסות

 תפריט ראשי
ראשי
פורומים
מאמרים
קישורים
סטטיסטיקות
עשרת הגדולים
המלץ לחבר
יומן ארועים

 חפש


  RE/1 - הבית שלי
עזרה
משתמש חדש
כניסה

 מי באתר
אורחים: 16
חברים: 0

 מאמרים >>> מוכרים
בחן את הנוף לפני שאתה קונה או מוכר
מוכרים: 06/17/08, 02:40:04 by Admin
 
מוכרים

סקור את הנוף לפני שאתה קונה או מוכר
אביב זהו זמן טוב עבור בעלי בתים להתחיל להתכונן למכור את בתיהם היות ומשפחות המעוניינות לעבור דירה לרוב יחפשו בזמן זה על מנת שיוכלו לקנות בית בדיוק בזמן לחופשת הקיץ של הילדים.


עיצוב נוף ו- curb appeal(האופן בו הבית נראה ומוצג כלפי חוץ) הם בין הדברים הראשונים אליהם ישימו לב הקונים.  למעשה, מספר מחקרים מראים שעיצוב נוף איכותי יכול להעלות את ערכו של בית מ-5 ל-11 אחוזים. אלמנטים כמו ערוגות פרחים מעוקלות ותחכום עיצובי מושך קונים יותר בקלות מאשר תיבות מלבניות מלאות בפרחים. גודל הצמח ומגוון האריג הצמחי חשובים גם הם לקונים. וצמחים צבעוניים שלרוב לא עולים הרבה לשתול כמו צמחים חד שנתיים יכולים ממש להבהיר את המראה של החצר ואת המשיכה שלה.


זו הסיבה לעובדה שכשהאזור מתחיל להפשיר בהדרגה, מוכרים רבים מתחילים לטפח את בתיהם והגינות שלהם על מנת להפכם לכאלו שהקונים לא יוכלו לעמוד בפניהם. אך הדברים הללו עשויים גם להביא אורחים לא רצויים. אם לא תתכנן בזהירות, אתה עלול לבנות גינה מושכת שתוביל נתיב של נמלים ישר לתוך ביתך.


"אם תבנה גינת קש (mulch – קש להגנת צמחים) יפה סביב לביתך, תרצה סוג כלשהו של מחסום בטון או חומר אחר מלבד עץ שיחצוץ בין איזור הקש לבין ביתך", אומר ניק איזט, מנהל ענף ב- Antac Pest Control (חברה לפיקוח על מזיקים לצמחים).


איזט אומר שזה מאוד חשוב שלא יהיה שום מגע בין אדמה לבין עץ. הוא אומר שגינה קרובה מידי לביתך ללא כל מחסום, עלולה לעודד נמלים ומושבות טרמיטים להתפתח.


אז בעוד אתה חותר ליצירת ערך ומשיכה, קח בחשבון את הדברים שעשויים לא רק למשוך חרקים (דבר העשוי להיות בעיה קטנה או גדולה) אלא קח בחשבון איך הנוף הכולל מתפקד בחצר.


SAHI  (The American Society of Home Inspectors) מזהירה קונים ומוכרים שלמרות שהם נהנים מהנופים היפים, עליהם לערוך בדיקה זהירה לגבי כיצד כל האלמנטים מתפקדים יחדיו. למשל, האם הצמחים בריאים? האם עצים גדולים, הגינה או דשא מיקומם מסוכן או שהם נוטים לעבר הבית? האם עלווה (מלשון "עלים") קרובה מידי לבית? שוב, אלו יכולים להוות קרקע פורייה לחרקים. שימת לב לסוגים אלו של "סוגיות נוף" עשוי לסייע במניעת כאבי ראש עתידיים.


להלן מספר דברים שיש להיזהר מהם אם בהכנת הגינה שלך למכירה ואם כשמחפשים לקנות.


תגיע לשורש של זה: בעוד שלראות בדיוק היכן שורשי עצים ממוקמים עלול להיות קצת קשה, איתור סימנים ברורים להרמה או סדיקה של מדרכות או חניות עשוי להוות אינדיקציה לכך שקיימת בעיית שורשים. ההיפך גם מציב בעיה. אם אתה רואה אזורים בהם החצר שקועה במים, זה יכול להצביע על קו ביוב דולף, כתוצאה מבעיית שורשים.


דע את הטופוגרפיה: הבן סיכונים פוטנציאליים כגון אם אתה ממוקדם בתחתית של צלע גבעה. בגשמים עזים המים יזרמו למטה לעבר היסודות של ביתך, יתכן שיגרמו לשיטפון.


שליטה ענפית: שים לב אם ענפי העצים יוצאים מגדר שליטה, מסתעפים החוצה לכל כיוון ונוגעים בגג או מפריעים לקווי מתח. היזהר מענפי עצים מעל ארובות, כך שבעלי חיים יכולים לטפס ולרדת דרך הארובה ובנוסף, הענפים עלולים לחסום את הרוח, וליצור רמות גבוהות של פחמן חד חמצני בבית.


מבט מקרוב: בחן מקרוב צמחים בחצר שלך וודא שאתה לא רואה פטריות או פטריות שגדלות בתחתית העצים. זה עשוי להוות סימן אזהרה לבעיית בריאות.


נוף שיוצר בזהירות וטופל יהווה יתרון עצום הן למוכר והן לקונה.


by Phoebe Chongchua


מתורגם על ידי צוות RE/1


הערות למאמר זה:

עדיין אין הערות.

 הודעות פורום אחרונות
פונים למתווך דירות? מה כדאי לדעת
שטיפת רצפות (ספונג'ה) בלי להתכופף ובלי סמרטוטים
היועץ שהפך לרועץ
ואלו הן עשרת הדיברות למארגני קבוצות רכישה
טיפים לקניית דירה
התמודדות עם שוכרים
טיפים למכירת בית
האם מגיע למתווך עמלת תווך?
סרקוזי עלה - והצרפתים הפסיקו להגיע לישראל
שכר הדירה בתל אביב יקר?

 סקר
האם אתם נעזרים באינטרנט על מנת לערוך סקר מקדים לפני רכישת הבית שלכם?
 
כן במידה רבה
כן
לא
 


 אינדקס נכסים
דירות ונכסים משלושים ימים, אחרונים

 נדלנים.קום
לוח דירות מצולם הגדול בישראל

 

 

 
Powered by Yawps, upgraded and translated by, NADLANIM.COM, bring to you this, web portal system
written in Perl