חסות

 כניסת מנויים

שם משתמש

סיסמה חפש


  נדלנים.נט
עזרה
משתמש חדש
כניסה

 מי באתר
אורחים: 26
חברים: 0

 מאמרים >>> שווק פרסום ומכירות
הרגלי שימוש באינטרנט בקרב רוכשי בתים.
שווק פרסום ומכירות: 10/14/05, 01:10:07 by Alon
 
שווק פרסום ומכירות

הבדלים בשימוש באינטרנט בין רוכשים בפעם הראשונה לבין רוכשים חוזרים


על פי סקר שנערך במרץ 2005, על ידי C.A.R  ארגון סוכני הנדל"ן של קליפורניה:


כמעט שני שליש מרוכשי הבתים בפעם הראשונה משתמשים באינטרנט וזאת לעומת פחות מחצי מהרוכשים בפעם השנייה עושים את אותו הדבר, רוכשים מחוברים בעלי הכנסה גבוהה יותר, משכילים יותר, אחוז יותר גבוה מהם נשואים ביחס לרוכשים מסורתיים. מכל מקום אין לראות ברוכשים מחוברים ורוכשים מסורתיים  כאוכלוסייה נפרדת אלא קבוצות במרחב של אוכלוסיית רוכשי הבתים, אשר עושים שימוש בטכנולוגיה ברמות שונות.


מדיית האינטרנט אינה מפחיתה את תפקידו של סוכן הנדל"ן מבחינת הרוכשים, בתהליך קניית בתים, אלא מהווה השלמה לתהליך זה, אומר ג'ים המילטון, נשיא ארגון סוכני הנדל"ן של קליפורניה C.A.R . בסופו של דבר הרוכשים פונים לסוכן נדל"ן כדי להיעזר בניסיונו ושיקול דעתו בתהליכים של קניית הבית. הרוכשים באופן ברור רואים באינטרנט כלי שבאמצעותו הם יכולים לחזק את יכולתם לערוך סקר מקדים, אודות שוק הנדל"ן, יותר מאשר כתחליף לניסיונו של סוכן הנדל"ן בתחום.


בהתאם לסקר, הרוכשים אשר השתמשו באינטרנט כחלק בלתי נפרד, מתהליך הרכישה גדלו ל 62 אחוז ב 2005 בהשוואה ל 56 אחוז ב 2004. C.A.R  עורכת סקרים אלה מזה שש שנים ושנת 2004 הייתה הראשונה בה אחוז הרוכשים המחוברים חצה את גבול החמישים אחוז.


יותר צרכנים מתחברים לאינטרנט מהיר ומבלים יותר זמן אונליין. והם חווים ביטחון הולך וגובר בשימוש באינטרנט, כמעט בכל ההיבטים של חיי היום יום שלהם. המילטון אומר שעובדה זו, מתורגמת לשימוש הולך וגובר באינטרנט כאשר רוכשים בית. הרוכשים מחפשים מידע באינטרנט בכדי להתמודד טוב יותר מול שוק התחרותי של הנדל"ן. כתוצאה מכך הרוכשים מגיעים לקנייה כאשר הם מצוידים בהרבה יותר ידע ובטחון מבעבר.


 יש הבדל משמעותי בדרך שרוכשים מחוברים מנהלים את תהליך הקנייה לעומת הרוכשים המסורתיים. הרוכשים המחוברים עורכים סקר שוק מקיף יותר בשלב הראשוני של תהליך הקנייה, לעומת הרוכשים המסורתיים אשר נשענים על סוכן הנדל"ן שלהם כמקור מידע עיקרי.


ממצאים נוספים מהסקר:


• הגיל הממוצע של הרוכשים המחוברים הוא 39 לעומת 46 של הרוכשים המסורתיים.


• כתשע מכל עשרה רוכשים מחוברים נשוי בהשוואה לשמונה מתוך עשרה רוכשים מסורתיים.


• שמונים וחמש אחוז מהרוכשים המחוברים הינם בעלי לפחות ארבע שנות לימודי מכללה ואחד עשרה אחוז מהם הינם בעלי תואר אקדמי. בהשוואה לרוכשים המסורתיים ששבעים ושמונה אחוז מהם בעלי לפחות ארבע שנים של לימודי מכללה וארבע אחוז בלבד בעלי תואר אקדמאי.


• רוכשים מחוברים הינם בעלי הכנסה ממוצעת של 185,000$ בשנה, בהשוואה ל 151,000$ אצל הרוכשים המסורתיים.


• רוכשים מחוברים מבלים בממוצע 5.8 שבועות בעריכת סקר מקדים לפני שיוצרים קשר עם סוכן נדל"ן, לעומת 2.1 שבועות במוצע, אצל הרוכשים המסורתיים.


• רוכשים מחוברים מבלים יחד עם סוכן הנדל"ן שלהם שבועיים בממוצע עד שהם מוצאים את הבית שהם רוכשים. לעומת שבעה שבועות בממוצע, אצל הרוכשים המסורתיים.


• קרוב לשישה מתוך עשרה רוכשים מחוברים אומרים, שהמידע שהם אספו מהאינטרנט היה פחות מועיל מאשר המידע שסופק להם על ידי סוכן הנדל"ן שלהם. אף אחד מהם לא החשיב את המידע שהוא אסף דרך האינטרנט, כמועיל יותר מאשר זה שהם קיבלו מסוכן הנדל"ן שלהם.


• הרוכשים בפעם הראשונה בילו בממוצע ארבעה שבועות במחשבה על קניית בית. ארבעה שבועות נוספים בממוצע, בעריכת סקר מקדים לפני שיצרו קשר עם סוכן נדל"ן ואז שלושה שבועות נוספים בממוצע, ראו בתים יחד עם סוכן הנדל"ן שלהם לפני שמצאו את הבית שקנו.


• הרוכשים החוזרים בילו שלשה שבועות בממוצע במחשבה על קניית בית. רק שבועיים בעריכת סקר מקדים לפני שפנו לסוכן נדל"ן ואז ראו 10 בתים בממוצע, במשך חמישה שבועות בממוצע לפני שמצאו את הבית שקנו.


_____________________________
מתורגם על ידי: אלון רחמים - נדלנים.נט


הערות למאמר זה:

עדיין אין הערות.

 הודעות פורום אחרונות
תיקון בחוק המתווכים לעניין חומר הבחינה
פונים למתווך דירות? מה כדאי לדעת
וידאו - לירון מור טיפים חשובים לעובדים מהבית.
יובל רגב מסביר, כיצד להתגבר על הפחד מכשלון.
צוות המדריכים של נדלנים דוט קום
שטיפת רצפות (ספונג'ה) בלי להתכופף ובלי סמרטוטים
החלום היהודי החדש: מתווך נדל
היועץ שהפך לרועץ
לירון מור במטבח
מי לא דוחה לאחר כך?!
הרשמה להכנה למבחן רשם המתווכים
לוגו נדלנים דוט קום לשיפוטכם.
כיווץ תמונות והטבעת חותמת מים
שיבוץ וידאו בעמוד הנכס
מערכת לניהול משרד פלוס אתר בחינם.

 סקר
להשתלב כסוכן נדל"ן במשרד או לעבוד מהבית?
 
עדיף משרד בגלל אוירת העבודה המפרה.
עדיף משרד שמדריך ומשקיע בפרסום.
עדיף מהבית. גם אם אמכור פחות ארוויח יותר
עדיף מהבית. לא רוצה שינהלו אותי, אני מסתדר מצויין בעצמי.
 


 אינדקס נכסים
דירות ונכסים למכירה, משלושים ימים, אחרונים

 נדלנים.קום
לוח דירות מצולם הגדול בישראל

 

 

 
Powered by Yawps, upgraded and translated by, NADLANIM.COM, bring to you this, web portal system
written in Perl.